Jednak porażka KS-u (walkower)

herb ks Długołęka 2000Dziś o godzinie 11:00, w pełnym słońcu, KS Długołęka 2000 podejmowała Tęczę Brzezia Łąka na swoim boisku w drugiej kolejce B-klasy. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Wynik meczu został zweryfikowany i zakończył się a korzyść klubu Tęcza Brzezia Łąka (walkower 0:3) - powodem było to, iż w meczu zagrał nieuprawniony zawodnik gospodarzy [źródło]. Drużyna z Długołęki już w pierwszej połowie straciła jednego z zawodników, którego sędzia ukarał dwiema żółtymi kartkami (i w rezultacie czerwoną) i przed drużyną stanęło trudne zadanie kończenia meczu w 10.  Worek z bramkami rozwiązał się dopiero pod koniec drugiej połowy, w której padały wszystkie bramki (w tym jedna z rzutu karnego). Wszystkie 3 bramki strzelił Piotr Janiszewski.

Łączy nas piłka

Był to mecz na tyle wyjątkowy, iż pierwszy raz rozegrano go na boisku przy ul. Południowej. Mimo upału spotkanie przyciągnęło kilkudziesięciu kibiców, którzy cieszyli się iż po kilku latach mogą ponownie oglądać mecz w naszej miejscowości (jak kiedyś przy ul. Ptasiej). Miejmy nadzieję, że wkrótce na mecze KS-u będzie przychodziło tyle samo ludzi co na "Toyotę" kilka lat wstecz (i miejmy nadzieję, że drużyna będzie grała na tyle atrakcyjnie aby przyciągać ludzi).

Wyniki pozostałych spotkań można zobaczyć na stronie 90minut.pl.

"Nowe boisko"

Zaplecze boiska posiada baraki z szatniami i prysznicem. W poprzednim tygodniu zamontowano ławki dla kibiców, w minionym tygodniu zamontowano barierki przed ławkami. Poza tym, są również ławki dla drużyn oraz łapacze.

Niestety stan murawy odbiega od standardów - trawa jest sucha, nawierzchnia boiska jest nierówna (spadki, wzniesienia). Błędy popełniono już na samym początku - nie zbadano gruntu i nie dobrano odpowiedniej mieszanki traw. Do tego pozwolono by trawa na samym początku (wiosną) przerosła oraz pojawiły się chwasty (zapomniano również o podlewaniu). Do tego trawa jest rozłożona nierównomiernie, występują kępki. Dużym błędem było również wyrównanie boiska "na oko" zamiast zastosowania odpowiedniego spadku z jednym kierunku.